otevřít

Načítám další obsah

3D konfigurátor Staňte se designéry svého závěsného systému.

V intuitivním konfigurátoru si můžete "naklikat" celý závěsný systém rychle a pohodlně, takže si živě dokážete představit, jak bude závěsný systém v reálu vypadat a fungovat.

Konfigurovat
3D konfigurátor 3D konfigurátor
Zpět Zpět na stránku média

„Bordel“
z garáže
musí pryč?

Pověste ho na stěny, získáte přehled i prostor

Na stažení
Tisková zpráva PDF ke stažení stáhnout
PRAHA, 22. ÚNORA 2024 – Garáž, případně sklep nebo komora – to jsou „temné“ kouty domácností, za které se stydí 70 procent lidí. Jak v nich nastolit organizovaný pořádek? Variabilitu a trvalou životnost slibuje chytrý závěsný systém. V novém 3D konfigurátoru si navíc každý může vyzkoušet online, jak by jeho úložný prostor po renovaci vypadal.

Právě garáže, sklepy a kumbály bývají odkladištěm „krámů“, které se v haldách překrývají a zanášejí prostor. Podle průzkumu firmy Reponio v nich kvůli nepořádku bojují s nedostatkem místa dvě třetiny Čechů.

„Jarní úklid“ vybízí k jejich zvelebení. Pouhé přerovnání skříní, regálů a krabic má ale dvě nevýhody – věci v nich sejdou z očí a nejsou po ruce. Člověk po čase zapomene, kde co leží, což znamená opětovné hledání, přehrabování a návrat k chaosu. V horším případě už ani lidé neví, co v té garáži či sklepě mají, a třeba i věci koupí zbytečně podruhé. Objemnější kola, lyže nebo zahradní vybavení zase zabírají podlahu a překážejí. „Klasické úložné prostory jsou pro skladování věcí, které člověk používá jednou za čas, ale i každodenně, málo efektivní. V krabicích, regálech a skříních se předměty vrství na sebe, zasouvají, jedna věc blokuje druhou, těžko se k nim dostává, a pokud nemáte sloní paměť, brzy ztratíte přehled, kde co leží. Oproti tomu předměty přichycené ke stěně v důmyslném úložném systému jsou neustále vidět, sportovní vybavení správně větrá a malé nářadí na magnetické liště je připraveno k okamžitému použití. Každá věc má své jasné místo a stačí po ní jen sáhnout,“ poukázal Tomáš Medřický, zakladatel firmy Reponio.

Nápad rozvěsit věci po obvodu stěn (a uvolnit si podlahový prostor) není žádnou novinkou. Vtip je v tom, že chytrý závěsný systém funguje jako skládačka a dá se libovolně transformovat podle potřeb majitele. „Běžné police a háky navrtané přímo do zdi nereflektují měnící se nároky na úložný prostor. Vytvoří pouze jednu z variant uskladnění, která dřív nebo později přestane vyhovovat. Teď potřebujete uskladnit lyže a střešní box na auto, za pár let to bude zahradní nábytek a sportovní vybavení pro čtyřčlennou rodinu nebo všechno najednou. Chytrý závěsný systém umožňuje uskladnit komplet výbavu a následně se měnit či rozvíjet podle preferencí svého tvůrce či aktuální sezony – například na léto lze bez problémů posunout držáky kol blíž ke vchodu a lyže odsunout do pozadí,“ přiblížil Tomáš Medřický. Chytrý závěsný systém obstojí i v prostorách s vnitřním zateplením. Nejprve se na stěnu umístí závěsný panel ze 100procentně recyklovaného PVC, který udrží až 200kilogramovou zátěž na metr čtvereční a slouží jako podkladová deska pro další příslušenství. Přes 100 druhů polic, háků, boxů či držáků s nosností až 80 kilogramů je pak možné do panelu „nacvakat“ a přemisťovat bez použití vrtačky. „Pro mnohé kutily je to zábavná hra, lze si vybrat z 15 barevných provedení závěsných panelů, které na sebe navazují, a jejich počet lze kdykoli rozšířit podle velikosti stěn. Poté se panel postupně plní závěsnými policemi, háky a držáky, které stejně dobře ponesou helmu, kolečkové brusle, konev, hrábě nebo zahradní hadici,“ uvedl Tomáš Medřický.

Lidé, kteří chtějí organizaci prostoru věnovat co nejméně času, ocení nabídku výhodných startovacích setů zaměřených ‚pro zahradu‘, ‚do dílny‘ nebo ‚pro rodinu‘. „Většina zákazníků si základní stěnu na závěsných lištách instaluje sama, jen s pomocí vrtačky. Stále oblíbenější je ale i služba ‚na míru‘, která zahrnuje profesionální návrh řešení prostoru a jeho kompletní realizaci,“ popsal Tomáš Medřický.

NOVÝ ÚLOŽNÝ PROSTOR V 3D

Jak by konkrétní prostor po úpravách stěn a zavěšení všech věcí vypadal? To si může každý nasimulovat v novém 3D konfigurátoru na webu reponio.cz. Uživatelé v něm naleznou celý sortiment závěsných panelů a příslušenství přehledně podle konkrétních předmětů, které chtějí uskladnit. „V sekcích zahrada, dílna, sport a dalších lze v aplikaci vybrat ideální police na motorovou pilu, přeskáče, držáky na bourací kladivo, fukar na listí, cestovní kufr, míč, odrážedlo a desítky větších i menších předmětů. Každá věc, která nyní v garáži či sklepě leží na zemi, tu má ukázku jednoduchého přichycení ke stěně. Díky 3D konfigurátoru se zájemci stanou vlastními architekty a jednoduše si mohou na zkoušku sestavit přesně takovou stěnu s příslušenstvím, která jim vyhovuje, vše si v klidu do detailu prohlédnout a získat věrnou vizualizaci, jak organizovaný by jejich nástěnný úložný prostor mohl být, i s výpočtem ceny,“ dodal Tomáš Medřický k aplikaci, která reflektuje trendy trhu spojující produkty s novými technologiemi.

KONTAKT PRO MÉDIA
Mgr. Eliška Crkovská / mediální konzultant
+420 605 218 549, pearmedia.cz